Prenumeruokite naujienlaiškį

* būtina

 

Vaiko auklėjimas pagal Bibliją ir Dievą

Biblijoje rašoma, kad paskutiniais laikais vaikai bus neklusnūs.

Ir dar Biblija pabrėžia tai, kad vaikams yra reikalinga disciplina ir net minimas šonų plakimas ir lazdos, bet reikia pabrėžti, kad Biblija suprasti yra labai sunku tai galbūt tai yra ir perkeltine prasme arba šonų plakimas galbūt itin kraštutinė priemone jeigu vaikas visai nesiskaito, vienu žodžiū negaliu patarti kaip tą discipliną įvesti – galbūt reikėtų sumažinti kišenpinigius arba pastyti vaiką į kampą, o ne plakti šonus, vienu žodžiu reikia galvoti kaip tą discipliną įvesti ir čia jau ne man spręsti kaip tai padaryti.

Beje, man patiko mintis (čia ne iš Biblijos) apie vaiko auklėjimą tai kad jie ima iš mūsų pavyzdį kaip mes elgiames, taigi labai svarbu visuose gyvenimo situacijose rodyti tinkamą pavyzdį.

Taigi dabar pateiksiu pagrindines mintis iš Biblijos kas liečia vaiko auklėjimą :

 1. Lepinti vaiką ar pataikauti jam yra rizikinga ir to reikėtų vengti :
  Citatos iš Biblijos :

Kas lepina savo vaiką, tas turės tvarstyti žaizdas ir kentės širdies skausmą

Lepink savo vaiką, ir jis įvarys tau klaiką; pataikauk jam, ir jis durs tau į širdį


Mano nuomonė :
Biblijoje tėvai yra giriami už gerų dovanų davimą vaikams (Matthew 7:11), jeigu duodi vaikui dovaną ir jis yra dėkingas, pagarbus ir nereikalaujantis tada viskas gerai, bet priešingu atveju – vaikas gali būti sugadintas dėl perdėtų dovanų ar disciplinos stokos. Esu skaitęs vieną posakį – kuo geriau elgiamės su vaikais, tuo blogiau jie elgsis su mumis 😊 Tai yra dažnai tiesa jeigu nėra visai disciplinos.

Kad ugdyti vaiką kaip Dievas ugdo mus – mes turėtumėm mažiau galvoti ką duodam vaikui ar neduodam, o labiau galvoti kaip mūsų veiksmai paveiks vaikus. Jeigu vaikui ką nors duodi ir jis nėra dėkingas – tai jau gali šviestis problema ateityje.

 1. Jeigu vaikas neklauso – reikia disciplinos

Citatos iš Biblijos :
Lenk jam sprandą jaunystėje, plak šonus, kol jis mažas, antraip užaugs kietasprandis ir neklusnus
Discipline your son, for there is hope; (Proverbs 19:18)
The rod and reproof give wisdom, but a child left to himself brings shame to his mother. (Proverbs 29:15)
Discipline your son, and he will give you rest; he will give delight to your heart. (
Proverbs 29:17)
“Discipline your children while there is still hope. If you don’t you will ruin their lives.” Proverbs 19:18 NLT
Proverbs 29:17 teaches, “Discipline your children, and they will give you peace; they will bring you the delights you desire.” 

Disciplina vaikui yra itin svarbi Biblijoje. Tačiau taip pat reikia nepamiršti, kad per griežtos taisyklės gali būti tiek pat blogos kiek vaiko lepinimas. Jeigu vaikas gailisi – reikia atleisti ir nebausti, nes vaikas suprato savo klaidą. Mano nuomone, jeigu vaikas neklauso, nesigaili ir nesupranta savo klaidų – tada jau reikia disciplinos.

Biblijinis vaiko ugdymas fokusuoja ant kokį poveikį mūsų veiksmai turės, o ne į pačius veiksmus. Kaip jau minėjau – jeigu vaikas gailisi – nereikia bausti tada, o parodyti malonę lygiai taip pat kaip Dievas daro mums.

Duoti nereikalingą dovaną ar susilaikyti nuo disciplinos atrodo patrauklu tam momentui, bet galiausiai ir ilgainiui tai prikurs galvos skausmų ir širdgėlos.

 1. Vaiko pliaukštelėjimas ar plakimas

Disciplina nėra sinonimas vaiko plakimo per šonus, bet tai geriau yra tėvų pareiga mokyti, pataisyti ir mylėti savo vaikus

Taip pat nebūtina mušti su lazda („rod“) kaip Biblijoje, šį žodį reikėtų labiau sieti su disciplina. Biblija sako, kad disciplina yra daroma kaip mylintys pamokymai, pataisymai, o ne vien bausmės.


Kada pliaukštelėjimas per užpakalį gali būti tinkamas ?

 • Kai vaikas yra pavojuje
 • Tyčia neklauso ir nereaguoja į pastabas
 • Ypatingai nepagarbus

           Kada pliaukštelėjimas per užpakalį yra netinkamas ?

 • Kai vaikas yra tiesiog vaikiškas
 • Kai vaikas yra impulsyvus
 • Kai vaikui kas nors nutiko netyčia

Patarimai

 • Ieškokite kitų disciplinos būdų prieš pliaukštelėjant, pvz. pastatyti į kampą
 • Prieš pliaukštėlejant galima įspėti
 • Pliaukštelėjimas turėtų būti naudojami kol ankstyvoj vaikystei (18 menesiu – 6-7 metai) ir trumpam laiko periodui
 • Pliaukštelėjimas yra paskutinė išeitis kai visiškai nesiskaito vaikas

Biblijos citatos apie vaiko pliaukštėlėjimą ar plakimą (bet reikia turėti omeny, kad Biblija labai sunku suprasti ir galbūt vietoj lazdos čia turima omeny pamokymus, o ne fizines bausmes, o galbūt ir tiesiogiai. Pliaukštelėjimas yra paskutiniausia išeitis kai niekas nepadeda, čia reikėtų daugiau paskaityti Google „What does God think about spanking children“) :

Do not withhold discipline from a child; if you strike him with a rod, he will not die. If you strike him with the rod, you will save his soul from Sheol. (Proverbs 23:13-14)
Proverbs 13:24
Whoever spares the rod hates his son, but he who loves him is diligent to discipline him.
Proverbs 29:15
The rod and reproof give wisdom, but a child left to himself brings shame to his mother.
Lenk jam sprandą jaunystėje, plak šonus, kol jis mažas, antraip užaugs kietasprandis ir neklusnus

 1. Svarbu mokyti Biblijos vaikus :
  Deuteronomy 6:6-7– “These commandments that I give you today are to be on your hearts. Impress them on your children. Talk about them when you sit at home and when you walk along the road, when you lie down and when you get up.”Skaitydami Bibliją (yra specialių vaikiškų Biblijų), vaikai pastebės, kad tarp Dievo įstatymų yra “Gerbk savo tėvą ir motiną” bei išugdys kitų charakterio savybių, pvz. nešmeižti ar neapkalbinėti žmonių ar nemeluoti.

Subscribe

* indicates required